Opis

OPIS DOMÓW I INFRASTRUKTURY REKREACYJNEJ

(z rzutami parteru i piętra)

Domy są murowane, całoroczne, ocieplone, wszystkie są jednakowe i mieszczą to samo wyposażenie oraz wykończenie wnętrz, różnią się jedynie elementami wystroju takimi jak obrazy, hafty, zegary czy tematyczne ozdoby ścienne.

Na parterze znajduje się:

Salon kominkowy,
wyposażony w stół jadalny z sześcioma krzesłami (z widokiem na jezioro) oraz w stolik kawowy i kanapę rogową mieszczącą się naprzeciw stylowego, rustykalnego kominka i telewizora (LED, Ultra HD).

Kuchnia,
mieszcząca szafki dolne i górne, zlewozmywak, płytę indukcyjną czteropalnikową, zmywarkę do naczyń, dużą lodówkę z zamrażarką, mikrofalówkę, przelewowy ekspres do kawy. Wyposażenie kuchenne zawiera: garnki, patelnię, sztućce, talerze duże i małe, filiżanki do kawy, szklanko-kubki, miseczki, deski do krojenia, kieliszki.

Łazienka,
kabina prysznicowa z deszczownicą, WC, umywalka, lustro, szafka, suszarka do włosów.

Zadaszony taras z widokiem na jezioro.
Przy każdym domu znajduje się grill i dwa leżaki. Wszystkie tarasy wyposażone są w masywny, drewniany zestaw mebli zewnętrznych, na który składa się: stół, 2 ławy trzyosobowe z oparciami, 2 krzesła z oparciami.

Na piętrze, gdzie prowadzą dębowe, zabiegowe schody, mieszczą się:

3 sypialnie dwuosobowe,
każdy pokój sypialny jest nieprzechodni, do każdego wchodzi się oddzielnymi drzwiami z korytarza.

Sypialnia nr 1:

 • wygodne, hotelowe łóżko 2-osobowe, małżeńskie 160x200cm
 • dwie kołdry, dwie duże poduszki, dwa jaśki, pościel, duży koc.
 • komoda dwudrzwiowa na ubrania i rzeczy osobiste
 • szafka nocna z dwiema szufladami i lampką nocną.

Sypialnia nr 2:

 • dwa wygodne, hotelowe łóżka 80x200cm (istnieje możliwość złączenia łóżek w jedno 2-osobowe, dzięki wbudowanym łącznikom uniemożliwiającym rozsuwanie się)
 • dwie kołdry, dwie poduszki duże, dwa jaśki, pościel.
 • komoda dwudrzwiowa na ubrania i rzeczy osobiste
 • szafka nocna z dwiema szufladami i lampką nocną.

Sypialnia nr 3:

 • dwa wygodne, hotelowe łóżka 80x200cm złączone wbudowanymi łącznikami (istnieje możliwość rozłączenia łóżek i postawienia oddzielnie)
 • dwie kołdry, dwie poduszki duże, dwa jaśki, pościel, duży koc.
 • komoda dwudrzwiowa na ubrania i rzeczy osobiste
 • szafka nocna z dwiema szufladami i lampką nocną.

***

INFRASTRUKTURA REKREACYJNA:

Oprócz wspomnianych wyżej zadaszonych tarasów, do dyspozycji gości oddajemy:

Altanę z widokiem na jezioro, mieszczącą komplety stołów, ław i krzeseł, w dzień dającą schronienie od upałów, wieczorem rozświetloną żyrandolami, idealną do relaksu lub integracji o każdej porze.

Rozległy pomost przy własnej plaży, który umożliwia zarówno wygodne wędkowanie, jak i bezpieczne wylegiwanie się na słońcu lub pod gwiazdami.
Konstrukcja pomostu gwarantuje stabilność, a jego podłoga wykonana jest w całości z desek ryflowanych, zapewniających antypoślizgową powierzchnię.

Sprzęt pływający czekający nad brzegiem zachęci do wodnej aktywności. Na wyposażeniu Mazuriany są:

 • 2 kajaki dwuosobowe
 • rower wodny cztero-pięcioosobowy, z czterema fotelami i platformą
 • łódź wiosłowa czteroosobowa

Zielony plac zabaw przygotowany dla najmłodszych gości, zapewni dzieciom inspirację do wspólnej zabawy. W jego skład wchodzą: mała wieża ze zjeżdżalnią, na którą prowadzą schodki z poręczami, domek na nogach połączony z wieżą pomostem z barierkami, huśtawka z dwoma krzesełkami, piaskownica pod wieżą. Dodatkowo plac posiada wmontowane zabawki takie jak koło sterowe, drewniane kółko i krzyżyk, teleskop, drabinka do wspinaczki i inne.

***

INFORMACJE O JEZIORZE

Jezioro Orzysz leży na Pojezierzu Mazurskim, w mezoregionie Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Akwen ma powierzchnię ok.1085 ha, mierzy ok.12 km długości, przy szerokości maksymalnej 3,3km i największej głębokości 36m. Nieregularna linia brzegowa, zatoki, rynny i rozszerzenia jeziora, a przede wszystkim 10 malowniczych wysp stanowi o wyjątkowych walorach wizualnych, turystycznych i wędkarskich jeziora. Poprzez wypływającą z niego rzeczkę Orzyszę i jezioro Tyrkło, j.Orzysz łączy się ze Śniardwami. Odległość w linii prostej między naszym jeziorem a Śniardwami to niecałe 6 km.

Przez jezioro przebiega Orzyski Szlak Kajakowy im. M. Kajki, o długości trasy 34 km. Zarówno wokół akwenu jak i w okolicach dostępne są wyznaczone szlaki rowerowe.

” Jezioro Orzysz jest wprawdzie bardzo duże (11,4 km2), ale brzegi ma dość płaskie (…) i pod tym względem podobne jest do niedalekiego jeziora Śniardwy. Jego urozmaicenie stanowią liczne wyspy”

– tak w roku 1923 opisywał j.Orzysz w Ilustrowanym przewodniku po Mazurach Pruskich i Warmii popularyzator turystyki i krajoznawca Mieczysław Orłowicz. Jak widać, walory turystyczne tego akwenu doceniane były już 100 lat temu.

Call Now Button